Sign In
KPMG VERGİ / Hizmetlerimiz / Vergi / Gümrük ve Dış Ticaret Hizmetleri

Gümrük ve Dış Ticaret Hizmetleri

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​İthalat vergileri ve dış ticarete ilişkin harcamalar, işletmelerin kârlılığı üzerinde doğrudan etkilidir. Bu sebeple işletmeler uluslararası ticarete ilişkin operasyonlarına daha yakından odaklanmaya başlamıştır. Ancak uluslararası ticaret konusunda giderek daha da karmaşık hale gelen düzenlemeler, işletmeler için riskli çalışma alanları oluşturmaktadır. Bu düzenlemelere uyum sağlayamamak veya maliyetleri azaltan bir fırsatı kaçırmak işletmeleri ve bu işletmelerin gücünü ciddi anlamda olumsuz etkilemektedir. Gümrük, ve Dış Ticaret Hizmetlerine yönelik ihtiyaçlarınıza göre aşağıdaki alanlarda sizlere destek vermekteyiz:


Gümrük İşlemlerinde Uyum Denetimi Hizmetlerimiz

Gümrük riskini öngörmenize, tanımlamanıza, analiz etmenize, en aza indirmenize ve gelişmeye ihtiyaç duyan alanları belirlemenize yardımcı oluruz.

Sonradan Kontrol Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Gümrük müfettişleri ve kontrolörleri tarafında gerçekleştirilen sonradan kontrolün her aşamasında firmanızın yanında yer alarak yol göstericilik yaparız.

Gümrük ve Dış Ticaret Operasyonlarına İlişkin Danışmanlık Hizmetlerimiz

Kararlarınızın, potansiyel sonuçlar bakımından her yönüyle değerlendirilmiş bilgiye dayanmasına imkân sağlayarak planlanan ya da devam etmekte olan operasyonlarınızda güven sağlarız.​

Gümrük Due Diligence Hizmetlerimiz

Satılık şirketin gümrük ve dış ticaret işlemleri bakımından yükümlülüklerine ilişkin çerçeveler çizerek karar alıcıların doğru karar vermesine ya da gerekli tedbirleri almasına yardımcı oluruz.

Gümrük Anlaşmazlıklarına İlişkin Danışmanlık Hizmetlerimiz

Gümrük idareleri ile olan anlaşmazlıklarınızın her aşamasında firmanıza destek olarak, rahatlık ve güven sağlarız.​​​​